بــــــــاز آی

سلام دوست من...

بایگانی
۰۲آبان

الی جون چند وقت پیش یه فیلم دیده بود به اسم mamy ،(به صحت املاش شک دارم)

بعد از دیدنش کلی با من حرف زد و در آخر حرفاش گفت: دیگه از دید من چیزی به نام درست و غلط وجود نداره. 

حرف هاش با توجه با داستان فیلمی که تعریف می کرد قابل درک بود. 

دیروز یه فیلم سطح چندم دیدم به اسم گالوِستون. یه مرد که نمی دونم چطور توی یه حادثه با یه دختر ِحدودا ۲۰ساله آشنا میشه و برای فرار از دست تبهکارا و از ترس مرگ دختره، اونم با خودش می بره. توی سیر داستان خیلی به دختره کمک می کنه و بی چشم داشت، هواشو داره. دختر ، زندگی وحشتناکی داشته و مرد برای این که حالشو خوب کنه دعوتش می کنه تا برای شام با هم برن بیرون. وقتی مست از با هم بودن و لبخند به لب و در حالی که دختره از ته قلبش احساس خوشبختی می کنه در حال برگشت به خونه هستن، یه دفعه همون گروه تبهکار اول فیلم سر می رسن و دختر و مرد رو از هم جدا می کنن و هر دو رو می برن. مرد وقتی بهوش میاد دنبال دختر می گرده و با جنازه عریان و بی جانش مواجه میشه. مرد وقتی جنازه دخترو تو اون حال دید، شدیدا در هم شکست و من جا خوردم.

مرد اصلا قصد بدی نداشت. کمک شون کرد. هوای دخترو داشت. اما در نهایت خودش باعث مرگ دختر شد.  و برای نجات خواهر کوچولوی دختر، ۲۰ سال تمام جبس رو تحمل کرد. این یعنی عذاب الیم برای خودش. در صورتی که می تونست خودشو نجات بده.

گاهی واقعا نمی دونم چی درسته چی غلط. به رفتار آدم های اطرافم دقت می کنم و راستش از نظرم همه در اون لحظه خاص حق دارن. 

به دعواهایی که بین آدمها  پیش میاد و یه زندگی نابود میشه دقت می کنم و راستش همه چیز از نظرم مضحک و خنده داره. لجبازی..اثبات برتری...و یه عالمه چیز پیش پا افتاده دیگه

به آدم هایی که هر روز به محل کارم میان دقت می کنم. به رفتارهاشون، اعتراضاتشون، دلخوری ها و خوشی هاشون، داد و بیداد کردنشون و هر چه بیشتر دقت می کنم بیشتر مطمئن می شم چیزی به نام درست مطلق یا غلط مطلق وجود نداره.

این که ما از روی محبت به یه بچه فقیر محبت کنیم و یه بار اونو به تفریح ببریم ممکنه کار درستی باشه ولی وقتی از یه دید دیگه بهش نگاه کنیم که بهشتی که می تونست داشته باشه رو به اون بچه نشون دادیم ولی اون از داشتنش محرومه، و حالا با دونستن این که زندگی تو این دنیا فقط ۴ دیواری تنگ و تاریکی که شب ها توش می خوابه، نیست، در واقع بهش ظلم کردیم.

شاید بهتر باشه برای تصمیم گیری مناسب و با حداقل آسیب ، جوگیر نباشیم و احساسات مون رو کنترل کنیم.

۹۷/۰۸/۰۲ موافقین ۴ مخالفین ۰
گمـــــــشده :)

نظرات  (۶)

۰۷ آبان ۹۷ ، ۲۲:۰۰ محمود بنائی
اولش نمیدونستم هدفت از تعریف کردن فیلم چی هست اما کاملا بجا بود! خیلی بد یا خیلی سخته که نتونی درست یا غلط را تمیز بدی، گاهی کاری غلطه اما انجامش درسته و گاهی کاری درسته و انجامش غلطه!
پاسخ:
دقیقا
۰۵ آبان ۹۷ ، ۱۲:۱۲ مردی بنام شقایق ...
سلام

یاد فیلم ماتیلدا افتادم :)
پاسخ:
سلام
فک کنم ندیدم😁
مجو درستی عهد از جهان سست نهاد

که این عجوز عروس هزاردامادست
پاسخ:
خیلی به جا بود
حیفه که شعر بلد نبستم واقعا
آهان گرفتم منظورتو :)
دوزاریم کجه
پاسخ:
نه من بد نوشتمش
برای همون حذفش کردم
عه چرا پاک کردی عروسکو!
چار تومن نبود مگه قیمتش؟ دو تا دو تومنی داد دیگه
پاسخ:

آخه نتونستم منظورمو درست بنویسم.

نه دیگه قیمت یه دونه اش 5 تومن بوده و دختره چون موقع پیاده شدنش بوده نمی فهمه دختر بچه 5 تا انگشتشو نشونش داده نه 4 تا..

داستان کاملشو پیدا کنم می فرستم برات

:)

دختره عروسکه رو نداد؟
پاسخ:

دختر فروشنده عروسکو به مشتری داده

و مشتری پولی کمتر از ارزش واقعی عروسک پرداخت کرده و فرصت پس دادن عروسک رو هم نداشت

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی