بــــــــاز آی

سلام دوست من...

بایگانی
۱۴دی

۱. پوشه قرمز پیدا شد. ممنونم برای انرژی مثبتتون.

زمانی که داشتم پست قبلو می نوشتم اصلا باورم نمی شد پوشه رو توی مغازه جا گذاشتم اونم با اون همه دقتی که در مراقبت از پوشه داشتم و مدام فکر می کردم یکی از همکارا داره اذیتم می کنه اما وقتی روز بعدش آرشه ویولون الی جون رو که تازه خریده بودم، توی مغازه نان برنجی فروشی جا گذاشتم و چند دقیقه بعد، وقتی حسابی از مغازه دور شدم یاد آرشه ای که باید توی دستم می بود ولی نبود، افتادم ، دیگه واقعا باور کردم که توطئه ای در کار نیست و از ماست که برماست.

القصه برم سراغ مورد دوم

۲. یه سوالی مدت هاست ذهنمو مشغول کرده. خیلی دلم می خواست اینجا مطرح کنم ولی از روی عرف بود یا شرم چیزی نگفتم. 

حقیقتا برام سواله آقایونی که معتقدن باید با دختری ازدواج کنن که رنگ آفتاب ندیده باشه و به قول خودشون دست خورده نباشه اصلا به این فکر می کنن که نیاز جنسی که در وجود مرد هست به مقدار خیلی بیشترش در وجود زن هم بیداد می کنه؟

اینایی که وقتی می فهمن دختر مورد علاقه شون قبلا با کسی در ارتباط بوده یهو آتیشی می شن و دختره دیگه به کل از چشمشون میفته دقیقا فازشون چیه!

از اون بدتر کسایی هستن که به شنیدن دروغ راضی تر هستن تا راست ِقصه.

یعنی طرف ممکنه معشوقه عده کثیری بوده باشه ولی وقتی به نفر کثیر به علاوه یک می رسه خیلی راحت می گه عزیزم تو تنها عشق منی! و طرف هم با وجودی که می دونه اولین نفر نیست اما دلش رضایت داره به شنیدن این جمله!

نمیفهمم...

درکتون نمی کنم...

درکشون نمی کنم...

درک نمی کنم چرا در ظاهر همه موجه جلوه می کنن اما در بطن قصه میشه یک  عالمه رابطه کثیف دید

نمی فهمم چرا باید توقع داشته باشیم دختری که تا ۳۰ سالگی و بعضا بیشتر مجرد مونده هنوز تو کف داشتن رابطه جنسی باشه فقط و فقط به خاطر این که از دید بقیه پاک بمونه در حالی که امکان نداره باور کنم مردی در همون سن نیاز طبیعی خودشو رفع نکرده باشه

بیاین با هم رو راست باشیم. 

نیاز جنسی چیز عجیب و پیچیده ای نیست نه این قدر عجیب و دور ازدسترس که جامعه داره به ما تحمیل می کنه. و با محدودیت های بیش از حدش یک مساله عادی رو بیش از حد بزرگ کرده.

واقعیت اینه که برای جوان امروز فرصت ازدواج محدوده. چه برای دختر چه برای پسر. حالا این جمعیت مجرد چه مونث جه مذکر به خاطر عرف جامعه باید از خیر برطرف کردن عادی ترین نیازشون بگذرن در حالی که دین براش راه حل داده اما همیشه عرف بر دین ارجحیت داشته 

ویار تکلم جند وقت پیش حرف دل من زد:

چطوره که دین برای پیرمرد سرد و گرم چشیده و دنیا دیده راهی برای چشیدن لذت های بیشتر فراهم کرده ولی برای جوان پرشور و حرارت فقط دعوت به کنترل و تقوا و ایمان می کنه؟ (هرچی که از متن فهمیده بودم نوشتم)

۹۶/۱۰/۱۴ موافقین ۵ مخالفین ۱
گمـــــــشده :)

نظرات  (۱۸)

سلام کارتون خیلی عالیه تشکر
پاسخ:
خواهش می کنم☺
۲۵ دی ۹۶ ، ۱۳:۴۶ خواهر مهربون
سلام یسرا جان.خوبی خانومی؟
من فاطمه م (خواهر مهربون )وبلاگ فرشید
خدا بیامرزدش...
دلم برا همتون تنگ شده
پاسخ:

سلام عزیز دلم.

بله یادمه.

ان شالا هر جا هستی شاد و سلامت یاشی

سلام
اینا دین نیست
دین پاک بودن طرفین تا زمان ازدواجه. زن و مرد هم نداره
اگر هم کسی فکر می کرد نمی تونه پاک بمونه میومد توی مسجد به پیامبر می گفت من زن می خوام یا من شوهر می خوام.
حداقل یه روایت رو دقیق یادمه که زنه اومد توی مسجد گفت: یا رسول الله من شوهر می خوام.
پیامبر توی مسجد اعلام کرد : کی می خواد با ایشون ازدواج کنه؟ چند نفر داوطلب شدن، پیامبرهم به خانومه گفتن: برو حرف بزن یکیو انتخاب کن.
به همین سادگی به همین خوشمزگی.
این از دین
عرف هم با نهایت راحتی میگم هر چی غیر ازین میگه غلط کرده.
اگه میگه پسره غریزه شه، بی خود میگه، هیچ انسانی اون قدر فاقد قوه ی کنترل نیست که به صرف فرمان غریزه بهش مجوز هر کاری داده بشه
اگه هم میگه دختره باید بسوزه و بسازه، بازم بی خود میگه. اگر دختر ترس از به گناه افتادن داشته باشه و پدرش بهش ازدواج نده ، حکم پدر ملقی ست( البته با اجازه ی حاکم که الان خرجش یه اجازه ی قاضیه)
عرف عادت های احمقانه ایه که خودمون درست کردیم و خودمون توش گیر کردیم و عین زنجیر به دست و پامون بسته ن.
الان هم بهترین کاری که میشه کرد که همه ی این آسیب ها رفع شه آسون کردن ازدواج و پایین آوردن سن ازدواجه. حالا نه در حد نه سال ولی در حد دبیرستان. یعن زمانی که الان دخترای ما به طور جدی به سمت دوستی با پسرها گرایش دارن، یعنی به وضوح نیاز عاطفی اولیه و نیاز جنسیه ثانویه.
این چه تابویی که توی ذهن ما گذاشتن که ازدواج زود هنگام امل و بدوی بودنه؟؟؟
پاسخ:
باهات موافقم تا حدودی
منتها حرفم اینه الان که آسون نشده
منم اگه برم تو مسجد بشینم بگم شوهر می خوام با پشت دست می زنن تو دهنم
تا اوصاع درست بشه زمان می بره و با توجه به همه اینا این همه افکار نامربوط چرا هست
۱۸ دی ۹۶ ، ۲۱:۰۷ حاج مهدی
جسور که باشیم همونطوری عمل میکنیم که میدونیم درسته. نه اونطوری که دیگران بهمون میگن. جسور نیستیم و وابسته و دلبسته به ملزوماتی که مجبوریم تابع راه و روش اونها باشیم. پس همینی هست که هست!
پاسخ:
حرفی ندارم
۱۶ دی ۹۶ ، ۱۰:۳۲ پـــــر ی
باهات شدیدا موافقم.
یکی از دلایلش اینه که ما زنها رو به وجه انسان بودن نگاه نمی کنن. انگار که ما وجود مستقلی نداریم و وجود و هویت و جنبه جنسیمون باید وابسته به یه مرد باشه.
پاسخ:

متاسفانه همین طوره

۱۶ دی ۹۶ ، ۰۰:۰۰ پیمان کرامتی
پاشو خواهرم وضو بگیر نماز بخون..والا
پاسخ:
صورت مساله رو پاک نکن برادر
۱۵ دی ۹۶ ، ۲۲:۳۱ محمود بنائی
آهان پس قبلا نمی تونستی بگی! الان میتونی :) بحث پاک بودن نیست، یک چیز درونیه، شاید حسادته، یک زن هم دوست نداره مردش قبل از ادواج با کسی بوده باشه، کما که بشنوه هم ناراحت میشه. لااقل جامعه و مردم ما اینطورین!البته اگه مرحله نیاز را رد نکرده باشیم، یعنی جوری باشه که کل دانشگاه و محله و شهر بدونن نیازمند بودیم.
درکل به نظر من مهم اعتماد و صداقته بعد از شروع زندگیه.
پاسخ:
چی بگم والا نظرات متفاوته
لحنِ کامنتت ر دوست نداشتم :)) این اندکی تفکر عزیز من رو جوری گفتی که خودِ آیت الله بهجت به مریدانش نمیگفت :)))

اولا بهترین راهِ ارضای نیاز جنسی ازدواج و تشکیل خانواده س! که به شدت و دفعات بالا در اسلام سفارش شده! جامعه و عرف ما در قبال این مسئله چیکار کرده؟! خانواده های ما چی؟! دولت چی؟! دختر پسر ها چی؟! توقعاتِ طرفین چقدره از هم؟! همین اسلام و پیامبر و خاندانش چقدر سفارش کردن که ازدواج رو بر جوانان سخت نگیرید و توقعات و خواسته ها رو منطقی و منصفانه کنید؟! کی گوش میده؟! اگه به اسلامه که اسلام داره اینجوری میگه! کاملا منطقی و علمی! ولی حالا که عرف و جامعه ی ما نمیپذیره و پس میزنه اسلام مقصره؟! دولت کاری نمیکنه اسلام مقصره؟!
اون راهکاری که واسه یه پیرمرد هست، واسه یه جوون هم هست! چه پسر چه دختر! ولی بازم.بحثِ عرف و خانواده و جامعه س! بیخودی کوتاهی های خودمون رو گردن اسلام نندازیم! اونی که بخواد گناه کنه، راهشو پیدا میکنه. دنبال بهانه و کلاه شرعی هم نمیگرده. بسترش هم که به شدت فراهمه. خودمونو گول نزنیم!
پاسخ:
😂😂😂
اون دو جمله اول بدجوری خندوندم..مرسی
مشکل اصلی ما عرف های الکی جانعه اس...من چیزی رو گردن دین ننداختم
گفتم ماها داریم از پیغمبر دین دارتر میشیم
@یک پری
الگوی پیامبر و خاندانش اولا باید متناسب با شرایط زمان و مکان و فرهنگِ جامعه سنجیده شه! دوما شما چقدر در مورد اسلام و پیامبر و خاندانش و سیره ی زندگیشون اطلاعات دارید که اینجوری میگید؟! بعد کی گفته یه مسئله ای مثل تقوا و پاکی مختصِ دختر هاس و به پسرها سفارش نشده؟!

در ضمن خارج از بحثِ با شما جا داره بگم اون پسری که خودش اندازه لباس هاش دوست دختر داشته و عوض کرده، یقینأ حق نداره به همسر آینده ش در این مسئله خورده ای بگیره و بکوبه تو سرش! نمیفهمم چرا بعضیا با این قضیه پز هم میدن! ولی اون پسری که علی رغم شرایط جامعه و فشاری که بهش اومده، درگیرِ این دوستی ها نشده و خودشو حفظ کرده، یقینأ حق داره چنین توقعی رو از همسرآینده ش داشته باشه که یقینأ اون هم به همون اندازه تحت فشار و سختی خودشو حفظ کرده! و این دو توقعات یکسانی از هم دارند و جنسِ همو دوست دارند. ولی حالا اینجا اگه یکی از طرفین در گذشته چنین کاری هم کرده باشه، باید قبل ازدواج مسئله رو مطرح کنه و این حقِ طرفِ مقابله!
پاسخ:
دوست من جامعه ما در ۹۰ درصد مواقع دوست داره دروع بشنوه یعنی نمیشه راستشو گفت
و به چیز دیگه این که من دارم می گم چرا راه در رو و لذت بردن برای یه مرد مسن به عنوان کسی که امیالش در کنترلشه بازه اما برای جوان مر شور و حرارت نه
و به چیز دیگه یه مرد یا دختر تا کی می تونن خودشونو کنترل کنن با ابن شرایط 
اندکی تفکر عزیز من

@ove هستم
خب قطعا که فتوا نیست، منم مجتهد نیستم!
اما ایشون گفتند یه جای کار می لنگه که برای دخترا همچین شرایطی فراهم نیست، من گفتم که اگه بخوای طبق سبک زندگی اسلامی پیش بری( و به عنوان الگو پیامبر و خاندانش رو قبول داشته باشی) میتونی همچین شیوه ای رو پیش بگیری.فکر نمی کنم کسی بتونه منکر بشه که بعد از در پیش گرفتن تقوا و... راه حل اسلام( یا آورندگان اسلام) برای دخترا این نبوده!
پاسخ:
موافقم
۱۵ دی ۹۶ ، ۰۹:۴۶ آوو کادو
این تعصبات آزاردهنده، خیلی جاها ما رو له کرده نه فقط تو این یک مساله ی مهم... انگار تعصب بی جا جزئی از کشور های جهان سومه...
پاسخ:
کی می خوایم درست رفتار کنیم 🤔
۱۵ دی ۹۶ ، ۰۸:۳۸ مترسک ‌‌
دیدی گفتم زیاد جای دوری نرفته ;)
ظلم و تبعیض، همه جا و برای همه کس، ظلم و تبعیضه؛ نمی‌شه به یکی بگی «طبیعتشه» و آزاده هر کاری دوست داره بکنه اما اون یکی چون «پاک بودن» آپشنش به حساب میاد باید سال‌ها خودآزاری کنه و تهش هم معلوم نیست که آیا واقعاً به ارگاسم برسه یا نرسه؛ در جریانید که خیلی از خانوما هیچ وقت اوج لذت جنسی رو تجربه نمی‌کنن؟
به عنوان یه پسر هیچ وقت چیزای ظاهری مثل بحث همین پست برام مهم نبوده و نیست، چیزای خیلی مهم‌تری توی زندگی مشترک وجود دارن که این تخیلات پوسیده جلوشون شوخی‌ای بیش نیستن!
پاسخ:
داقعا خوشحالم که همچین تفکری داری رفیق🙋
@یک پری
فتوای شرعی خودتانه یا مراجع و علما چنین حکمی دادن که دختر تو این سن باید ازدواج کنه؟!
پاسخ:
جوابتونو دادن
۱۵ دی ۹۶ ، ۰۱:۲۰ محمود بنائی
خدا را شکر، مطمئن بودم پیدا میشه!
یسرا :) میدونم چقدر سخت بوده نوشتنو و چقدر سخت اون دکمه اینتر را زدی!
همیشه گفتن حقیقت خوب نیست، اما تا ابد هم نمیشه پنهون کرد... نمیتونم به سوالت جواب قانع کننده ای بدم! اما میگم نباید توقعی بیشتر از رفتار و کارهای خودت داشته باشی! همونطور که خودت ممکن خبطی کرده باشی طرف مقابلت هم انسانه!
پاسخ:
ممنون
راستشو بخوای برام سخت نبود
یعنی اصلا یه سری از عرف ها و حرف نزدن ها دیگه برام میخره اس..حرف درست رو باید گفت
خب حرفی که زدی رو قبول دارم اما این رو هم ببین که تو ممکنه هیچ کار بدی از دید بقیه نکرده باشی اما طرف مقابلت خیلی کارا کرده باشه 
ضمن اینکه حرفم اینه شمای نوعی به عنوان یه مرد چرا باید پاک موندن رو با دست رد زدن به نیازهای طبیعی بدونین
خب شما اگه میخوای طبق نظر اسلام پیش بری، دختر باید بین 9-13 سال قبل از این که بدونه اصلا نیاز جنسی چی هست، ازدواج کنه!
پاسخ:
خب پس کلی باید بی خیال دین شد
۱۵ دی ۹۶ ، ۰۰:۴۲ خانومی ...
خدارو شکر که پوشه قرمزه پیدا شد :)
در مورد مورد ۲ حرفی ندارم . در موردش باید کمی فکر کنم ، بعد میام نظرم رو میگم ^_^
پاسخ:
منتظر می مونم😊
۱۴ دی ۹۶ ، ۲۲:۴۶ ماهی کوچولو
این پستت حرف دل منم بود :) واقعا مسخره است که نمیشه...
پاسخ:
قابلی نداشت😁
میشه..باید حصارهای فکری که برامون ساختن بشکنیم..همین
۱۴ دی ۹۶ ، ۲۲:۳۹ سولانژ ...
خیلی حال کردم با این تکست... حرف دلم بود خیلی جاهاش ...
پاسخ:
قابلی نداشت😁

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی